Tisztelt Katalin Asszony!
Tisztelt Házelnök Úr!
Elnök Úr!
Tisztelt Díjazottak!
Tisztelt Ünneplők!
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A régi gondolat szerint Európa három dombra épült. Ez a három domb az Akropolisz, a Capitolium és a Golgota, és hosszú leltárt lehetne felsorolni e hármas örökség hagyatékából, amelynek minden darabja szükséges és elengedhetetlen része annak a közösségnek, amelyet egykor Európának neveztünk, és amelyet ma is Magyarországnak nevezünk. Sem az antik művészet és tudományos gondolkodás, sem a római jog, sem a keresztyénség lelkisége nélkül nem lehetett volna Európa és benne Magyarország azzá, amivé lett. Nem lehetett volna a szép, a jó és az igaz eszményének követésére vállalkozó, a jogra, az emberi méltóságra és szabadságra épülő demokratikus és szolidáris közösséggé, amelyet az összetartozás tudata vezetett. Ez az eszmei örökség most alapjaiban áll támadás alatt. Az emberi élet totális befolyásolására törekvő eltörlés kultúrája egyként fenyegeti a szabadságot és a valódi demokráciát, a tudományt a biológiától a történelemtudományig, és a kultúrát, mindeközben soha nem látott erővel támad mindent, ami az embernek önazonosságtudatot ad, azaz egy közösség részeivé tesz bennünket.
Támadás alatt állnak a nemzetek, a szabadság és a demokrácia legfőbb hordozói, amelyek egyedül képesek érvényesíteni a közösségek érdekeit a birodalmi érdekekkel szemben. Folyamatos támadás alatt állnak az egyházak, mint sokszor, mint sokezer éves erkölcsi alapon álló közösségek, amelyeket nem lehet a pillanatnyi ideológiai széljárás és a percnyi gazdasági érdekek szolgálatába állítani. A magyar szabadság és a polgári értékek szolgálatára létrejött közösségek pontosan tudják, hogy elkötelezett és cselekvő, a keresztyén értékekből kiinduló Magyarország nem létezhet a jövőben sem az ezeket az értékeket vállalni, megjeleníteni hivatott szervezetek nélkül. Ezért ma egy olyan, elkötelezett emberekből álló közösségnek mondunk köszönetet, amely a keresztyénség bemutatására törekszik és a keresztyén értékeket jeleníti meg a mindennapokban mindenki számára. A 2016. április 4-én elindult 777.blog.hu híres blog oldal, amely a mai fiatalok körében megkerülhetetlen az online világban, hitelesen képviseli ezeket az értékeket. Az oldal szerzői és szerkesztői a legnépszerűbb közösségi platformokon tesznek tanúságot a hitükről, szólítják meg a fiatalokat interjúkkal, hírekkel, valamint zene- és programajánlókkal. Fiatal koruk ellenére, vagy éppen ennek köszönhetően, rövid idő alatt az egyik legmeghatározóbb keresztény portállá tették a híres blog oldalukat.
Elhivatottságukat és küldetéstudatukat jellemzi, hogy munkájukat évekig önkéntesen, fizetés nélkül végezték, és mind a mai napig adományokból tartják fenn az oldalt. Az évek során a blog mellett számos egyéb programot és kezdeményezést indítottak el. A 777 offline események során rendszeresen, akár több száz fős közönség előtt beszélgettek, többek között Kásler Miklóssal, Bedő Imrével, Papp Miklóssal, Lackfi Jánossal, Keresztes Ilonával és még sok más, a kereszténység értékeit felmutatni képes, hitelesen megjeleníteni képes közéleti és egyházi szereplővel. Eddigi legnagyobb rendezvényük során a budapesti Erkel Színházban a torinói lepel világhírű kutatója beszélt a lepelről, a kutatások eredményeiről, a feltámadásról és személyes hitéről. A különleges est fővédnökei Herczegh Anita asszony, Áder János köztársasági elnök felesége és Böjte Csaba testvér, ferences szerzetes voltak. Első könyvüket Papp Miklóssal közös állandó rovatuk címe után a Papp válaszol címmel adták ki. Ezt követte egy interjúkötet Csókay Andrással, valamint az egyik szerkesztő, Lábánné Hollai Kata könyve, ami a meddőséggel küzdőket szólítja meg bibliai példákon keresztül. Rendszeresen szerveznek imaesteket és hívják közös imára olvasóikat. 2021-ben pedig elindult, elindították a 777 imafalat, amelyen imát lehet kérni egy konkrét szándékért, és így lehetővé teszi, hogy akár teljesen idegenek is imádkozzanak egymásért, ezzel is rendszeres és a személyes imádság fontosságára hívják fel a figyelmet.
Az ukrán-orosz háborúra reagálva kezdeményezték az Ima a békéért imasorozatot, és szintén ennek az oldalnak, a 777-nek a kezdeményezése, a kezdeményezésére a háború idején imaestet hirdettek meg a Szent István Bazilikában, valamint ezzel egyidejűleg gyűjtést szerveztek a kárpátaljai magyarok javára. A közösség tagjai olyan hitükhöz hű fiatalok, akik napról napra azért dolgoznak, hogy a keresztyén értékrend és kultúra ne csak hazánk múltjának és jelenének, hanem Magyarország jövőjének is része legyen. Az alapítvány ezt a tevékenységet ismeri el, és azt kívánjuk mindannyiunknak, hogy hosszú éveken és évtizedeken át folytassák ezt a tevékenységet, úgy, hogy egyre több követőre is találjanak.
Szívből gratulálok!